Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

March Madness Weekend - March 7th & 8th        
             
             
Saturday, March 7th        
             
  McLean High School   Longfellow Middle School
Game Time Upper Gym Lower (Main) Gym Game Time Small Gym   Large Gym
             
9:00 AM G5 Girls Third Place G8 Boys West Third Place 9:00 AM G4 Boys West Third Place 9:00 AM G7 Boys West Third Place
  Chuck Bertsch Mark Fowler   Mateen Kariminian   Amr Areikat
  Katherine Johnson Danny Leonard   Tieran Holmes   Dylan Myrick
  Stefan Topalov Dave Koplow   Abhinav Vishnuvajhala (SB)   Lily Kleinknecht
    Winston Chin (SB)       Kendall Wilson (SB)
             
10:15 AM G5 Girls Championship G8 Boys West Championship 10:15 AM G4 Boys West Championship 10:15 AM G7 Boys West Championship
  Chuck Bertsch Mark Fowler   Mateen Kariminian   Amr Areikat
  Katherine Johnson Danny Leonard   Tieran Holmes   Dylan Myrick
  Stefan Topalov Dave Koplow   Abhinav Vishnuvajhala (SB)   Lily Kleinknecht
    Winston Chin (SB)       Kendall Wilson (SB)
             
11:30 AM G6 Girls Third Place G8 Boys East Third Place 11:30 AM G4 Boys East Third Place 11:30 AM G7 Boys East Third Place
  Chuck Bertsch Hank Cauley   Hunter Cutler   Kevin Mocknick
  Katherine Johnson Danny Leonard   Amr Areikat   Dylan Myrick
  Stefan Topalov Bassem Ammoury   Atharv Vishnuvajhala (SB)   Lily Kleinknecht
    Winston Chin (SB)       Kendall Wilson (SB)
             
12:45 PM G6 Girls Championship G8 Boys East Championship 12:45 AM G4 Boys East Championship 12:45 AM G7 Boys East Championship
  Pat Cook Hank Cauley   Hunter Cutler   Kevin Mocknick
  John Dean Matt Clancy   Amr Areikat   Dylan Myrick
  Stefan Topalov Bassem Ammoury   Atharv Vishnuvajhala (SB)   Lily Kleinknecht
    Winston Chin (SB)        
             
2:00 - 2:30 PM Break 2:00 - 2:30 PM Break   Break
2:30 PM MS Girls West Third Place G9-10 Boys West Third Place 2:30 PM   2:30 PM G6 Boys West Third Place
  Pat Cook Bassem Ammoury       Dylan Myrick
  Zach Lee Matt Clancy       Kevin Mocknick
  Samantha Lee (SB) John Dean       Victoria Chin (SB)
    Keni McBee (SB)        
             
3:45 PM MS Girls West Championship G9-10 Boys West Championship 3:45 PM   3:45 PM G6 Boys West Championship
  Zach Lee Bassem Ammoury       Dylan Myrick
  Lily Kleinknecht Matt Clancy       Kevin Mocknick
  Samantha Lee (SB) John Dean       Victoria Chin (SB)
    Keni McBee (SB)        
             
5:00 PM MS Girls East Third Place G9-10 Boys East Third Place 5:00 PM G4 Girls West Third Place 5:00 PM G6 Boys East Third Place
  Lily Kleinknecht Andy Goodson   Jennifer Zuber   Lily Kleinknecht
  Mark Fowler Dave Kranking   Jake Shue   Dylan Myrick
  CJ Romani (SB) Bassem Ammoury   Shalini Setty   Kevin Mocknick
    Keni McBee (SB)        
             
6:15 PM MS Girls East Championship G9-10 Boys East Championship 6:00 PM G4 Girls West Championship 6:15 PM G6 Boys East Championship
  Lily Kleinknecht Andy Goodson   Jennifer Zuber   Lily Kleinknecht
  Mark Fowler Dave Kranking   Jake Shue   Dylan Myrick
  CJ Romani (SB) Mookie Goodson   Shalini Setty   Kevin Mocknick
    Keni McBee (SB)        
             
7:30 PM   High School Boys        
    Dave Kranking        
    Mookie Goodson        
    Andy Goodson        
             
8:30 PM   High School Boys        
    Dave Kranking        
    Mookie Goodson        
    Need An Adult Ref        
             
             
Sunday, March 10th        
             
             
  McLean HS   Longfellow Middle School
Game Time Upper Gym Lower (Main) Gym Game Time Small Gym   Big Gym
             
11:00 AM G5 Boys West Third Place HS Girls Third Place 11:00 AM G4 Girls East Third Place    
  Dylan Myrick Hank Cauley   Jake Shue    
  Oktay Ahverdiyev Maurice Tawil   Jennifer Zuber    
  Quinn Miller (SB) Bassem Ammoury   Kevin Mocknick    
    Samantha Lee (SB)        
             
12:15 PM G5 Boys West Championship HS Girls Championship 12:15 PM G4 Girls East Championship    
  Dylan Myrick Hank Cauley   Jake Shue    
  Oktay Ahverdiyev Maurice Tawil   Jennifer Zuber    
  Quinn Miller (SB) Bassem Ammoury   Kevin Mocknick    
    Samantha Lee (SB)        
             
1:30 PM G5 Boys East Third Place HS Boys        
  Dylan Myrick Ryan Borish        
  Oktay Ahverdiyev Maurice Tawil        
  Winston Chin (SB) Bassem Ammoury        
             
2:45 PM G5 Boys East Championship HS Boys        
  Dylan Myrick Ryan Borish        
  Oktay Ahverdiyev Maurice Tawil        
  Winston Chin (SB) Bassem Ammoury        
             
5:00 - 6:00 PM March Madness Awards Ceremony          
6:00 PM Pizza Party