Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
  McLean Youth Basketball  
  Grade 11-12 Boys Basketball Game Schedule - January 2020  
                   
                   
    Langley Division     McLean Division     Private School Division  
                   
  1 Team D'Aquila   9 Team Daniel   18 Team Abi-Aad  
  2 Team Doody   10 Team Groll   19 Team C. Begeny  
  3 Team Hauptli   11 Team Hadgu   20 Team J. Begeny  
  4 Team Iverson   12 Team Kunz   21 Team Gatti  
  5 Team Kim   13 Team Merritt   22 Team Jordan  
  6 Team Kordziel   14 Team Molnar   23 Team Marinaro  
  7 Team Saluja   15 Team Noyola   24 Team Montgomery  
  8 Team Hartzell   16 Team Ricketts   25 Team Stone  
        17 Team Stein        
                   
                   
                   
  Mon Jan 6 Longfellow MS   Tues Jan 14 Cooper MS   Sat Jan 25 McLean HS  
                   
  6:00 PM Doody vs. D'Aquila   6:00 PM Kim vs. Hauptli   2:15 PM Kunz vs. Stein  
  7:00 PM

Jordan vs. Marinaro

  7:00 PM Iverson vs. D'Aquila   3:15 PM Montgomery vs. J. Begeny  
  8:00 PM Iverson vs. Saluja   8:00 PM Groll vs. Stein   4:15 PM Groll vs. Noyola  
  9:00 PM Kim vs. Kordziel   9:00 PM Kunz vs. Noyola   5:15 PM Abi-Aad vs. Jordan  
                   
  Tues Jan 7 Cooper MS   Thur Jan 16 Longfellow MS   Sat Jan 25 Cooper MS  
                   
  6:00 PM Daniel vs. Ricketts   6:00 PM Merritt vs. Nolnar   3:00 PM Gatti vs. Marinaro  
  7:00 PM Groll vs. Noyola   7:00 PM Hadgu vs. Ricketts   4:00 PM Iverson vs. Hartzell  
  8:00 PM J. Begeny vs. Stone   8:00 PM Marinaro vs. C. Begeny   5:00 PM Kim vs. Saluja  
  9:00 PM Abi-Aad vs. C. Begeny   9:00 PM J. Begeny vs. Jordan   6:00 PM Doody vs. Hauptli  
                   
  Thur Jan 9 Longfellow MS   Sat Jan 18 Cooper MS   Sun Jan 26 Cooper MS  
                   
  6:00 PM Kunz vw. Merritt   3:00 PM Gatti vs. Abi-Aad   11:00 AM Kordziel vs. D'Aquila  
  7:00 PM Hadgu vs. Molnar   4:00 PM Stone vs. Montgomery   12:00 PM Montgomery vs. Jordan  
  8:00 PM Gatti vs. Montgomery   5:00 PM Stein vs. Daniel   1:00 PM

Groll vs. Stein

 
  9:00 PM Hauptli vs. Hartzell   6:00 PM D'Aquila vs. Kim   2:00 PM Stone vs. Gatti  
              3:00 PM Abi-Aad vs. Marinaro  
  Sat Jan 11 Cooper MS   Sat Jan 18 McLean HS   4:00 PM Kim vs. Hartzell  
                   
  3:00 PM Hauptli vs. Iverson   2:15 PM Molnar vs. Kunz   Mon Jan 27 Longfellow MS  
  4:00 PM D'Aquila vs. Saluja   3:15 PM Noyola vs. Hadgu        
  5:00 PM Hartzell vs. Kordziel   4:15 PM Ricketts vs. Groll   6:00 PM Ricketts vs. Stein  
  6:00 PM Doody vs. Kim   5:15 PM

Iverson vs. Kordzeil

  7:00 PM D'Aquila vs. Hauptli  
              8:00 PM Iverson vs. Doody  
  Sun Jan 12 Cooper MS   Sun Jan 19 Cooper MS   9:00 PM Kordziel vs. Saluja  
                   
  11:00 AM Merritt vs. Hadgu   11:00 AM Hadgu vs. Daniel   Tues Jan 28 Cooper MS  
  12:00 PM Molnar vs. Groll   12:00 PM Abi - Aad vs. Jordan        
  1:00 PM Noyola vs. Daniel   1:00 PM Marinaro vs. Gatti   6:00 PM Stein vs. Noyola  
  3:00 PM Kordziel vs. Doody   2:00 PM Saluja vs. Hauptli   7:00 PM Daniel vs. Molnar  
  4:00 PM Saluja vs. Hartzell   3:00 PM Hartzell vs. Doody   8:00 PM Groll vs. Merritt  
              9:00 PM Hadgu vs. Kunz  
                   
  Sun Jan 12 McLean HS   Sun Jan 19 McLean HS        
                   
  11:30 AM J. Begeny vs. Gatti   11:30 AM Montgomery vs. J. Begeny     Stone vs. C.  Begeney  
  12:30 PM C. Begeny vs. Jordan   12:30 PM Molnar vs. Noyola     C. Begeny vs. J. Begeny  
  1:30 PM Abi-Aad vs. Montgomery   1:30 PM Merritt vs. Ricketts        
  2:30 PM Stone vs. Marinaro   2:30 PM C. Begeny vs. Stone